Flow Fluxus F crop

Kompenserer for forstyrrelser

Ny generasjon clamp-on ultralyd flowmeter

Flow-Teknikk lanserer FLUXUS® F/G721 fra Flexim som er et teknologisk gjennombrudd for clamp-on ultralyd flowmåling av væske og gass. Flowmeteret tilpasser seg automatisk til de aktuelle prosessforhold.

Med det nye hardware designet og kraftige digitale signalbehandling, overgår den alle andre non-intrusive ultralyd flowmetere i forhold til nøyaktighet, pålitelighet og allsidighet.

Svært sofistikerte signalfilter, raskere prosesseringskapasitet enn noensinne og vesentlig forbedret algoritmer gjør FLUXUS F/G721 til en "state-of-the-art" løsning for flowmåling i selv de mest krevende applikasjoner.

 

Flowmeteret tilpasser seg automatisk til de aktuelle prosessforhold og kompenserer for forstyrrelser som strålespredning og strukturbåren støy, dette sikrer enda mer presis og pålitelig måling. Ekstremt rask målesyklus tillater presis sanntidsovervåkning av svært dynamiske prosesser eller forstyrrelser fra partikler og gassbobler. FLEXIM kalibrerer transmittere og transducere separat, dermed sikres høyest nøyaktighet i felt, uavhengig av den faktiske konfigurasjonen av målesystemet.

 

Kan leveres med alle vanlige protokoller. HART, Modbus, Foundation Fieldbus, Profibus PA og BACnet muliggjør online diagnose og bidireksjonal kommunikasjon.

 

FLUXUS F/G721 er også et skritt foran når det gjelder brukervennlighet og diagnostikk. Den kan enkelt programmeres via USB og Ethernet tilkoblingen gir mulighet for toveis kommunikasjon med PC.

 

Vennligst kontakt Flow-Teknikk AS for mer info: www.flow.no

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.