
Første nye produktet i en omfattende revitalisering
Ny feltmontert HART-temperaturtransmitter fra PR electronics
PR electronics, som forhandles av KROHNE Instrumentation, er spesialist i signalbehandling, introduserer 7501 – en innovativ, feltmontert, non Ex eller Ex d-merket eksplosjonssikker temperaturtransmitter med lokalt brukerinterface.
Denne løsningen sikrer enkel programmering, sjekk og diagnostikk av prosessverdier i felten.
Den nye feltmonterte transmitteren bygger på PR electronics’ omfattende erfaring med å fornye avanserte temperaturmålingsenheter og er det første nye produktet i en omfattende revitalisering av virksomhetens temperaturportefølje.
Unik teknologi
Ved hjelp av unik teknologi kan brukeren enkelt konfigurere transmitteren fra fronten av huset, uansett hvilket miljø den er plassert i, bare ved å berøre de optiske knappene – dette iført hansker! Produsenten uttaler:
“De optiske knappene kombineret med det 10 mm tykke eksplosjonssikre vinduet er patentsøkt teknologi. Brukeren kan få tilgang til det lokale brukerinterfacet under alle driftsbetingelser uten å åpne huset. De optiske knappene er immune mot interferens fra omgivende lyskilder samt falske detekteringer forårsaket av skygger og refleksjoner, og den tilpasser seg dynamisk til opphopning av støv og fukt.”
Brukeren kan også utføre avansert HART-programmering fra fronten og dermed minske behovet for håndholdte kommunikationsenheter betydelig. Det lesevennlige HD-displayet, er 60 mm i diameter, gir en klar visning av prosessens status og støttes av en radial bargraf.
Transmitteren leverer HART 7-funksjonalitet med HART 5-kompatibilitet og kan konfigureres til å måle 2-, 3- og 4-tråds RTD, 13 forskellige termoelementtyper samt bipolære mV- og modstandssignaler, og den har en analog 4...20 mA utgang.
Enkel konfigurasjon og betjening
Transmitteren kan monteres på tre måter: på temperaturføleren, på et rør eller på en vegg. Konfigurasjonen er enkel og intuitiv med rullende hjelpetekster og tre optiske knapper: pil opp, pil ned og OK. Takket være den brukervennlige PR-menyveiledningen er det mulig å konfigurere enheten på under 1 minutt.
“Vi har store forventninger til 7501. Produktet utfyller et hull i markedet for intuitive høykvalitetsløsninger til temperatursignalbehandling i felt. Produktet tilbyr meget nøyaktig prosessovervåking og diagnostikk samt intuitiv programmering i felten til lave omkostninger sammenlignet med konkurrerende produkter.”
For ytterligere informasjon se: www.krohne.no
Om KROHNE Instumentation:
KROHNE Instrumentation er en totalleverandør av prosess måleteknologi, for måling av mengde, masse, nivå, trykk og temperatur, så vel som analyse og signalbehandling. Firmaet ble etablert i 2001 som KROHNE bedrift, men produktene har vært solgt i Norge siden før 1980. Hovedkontoret ligger i Moss. Selskapet har 24 ansatte og er representert med avdelingskontor i Stavanger. KROHNE står for innovasjon og maksimal produktkvalitet og er en av markedslederne innenfor industriell måleteknologi.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












