Finn Hauge

Ny daglig leder i Solland Elektro AS

Solland Elektro AS har gleden av å kunngjøre at Stig Lien er utnevnt som ny daglig leder i selskapet, med tiltredelse fra 1. august 2024. Stig har en lang karriere i selskapet, hvor han startet allerede i 2001 som elektrikerlærling og har tatt fagbrev som elektriker. Videre har han fullført utdannelse som elektroinstallatør. 

Han har de siste årene hatt rolle som prosjektleder for anleggsavdelingen, og for serviceavdelingen vår. 

Som prosjektleder har Stig hatt ansvar for alt fra mindre serviceoppdrag til store entrepriseprosjekter, noe som har gitt ham en solid forståelse av både driften og utviklingen av prosjekter i ulike skalaer. Hans lange erfaring og kompetanse, kombinert med et inngående kjennskap til selskapet, gjør ham til en naturlig leder for å drive Solland Elektro videre inn i fremtiden. 

Vi er svært fornøyde med å få Stig i denne rollen. Han har vist både lederegenskaper og inngående faglig innsikt gjennom sine mange år hos oss, og vi er sikre på at han vil lede Solland Elektro til nye høyder, sier styreleder Leif W. Solland.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.