Matek Magnus crop

Ny daglig leder hos Matek-Samson Regulering

Magnus Bjerva har en stund i praksis vært daglig leder i Matek-Samson Regulering. Nå er alle formaliteter hos eierne på plass (Samson International Holding S.A og Bjerva Eiendom AS). Magnus etterfølger faren Magne Bjerva, gründer av selskapet Matek, som daglig leder.

Magnus har lang fartstid i bransjen. I 2009 ferdigstilte han Bachelor utdanning innen petroleumsteknologi ved Universitetet i Stavanger. Første arbeidsplass var hos Schlumberger, hvor han var i tre år. Arbeidsoppgavene var innen boring og nedihulsteknologi. Deretter gikk ferden til Archer, et John Fredriksen selskap. Fortsatt var arbeidsoppgaven bore relatert. Hos Archer jobbet han i fem år.

I 2017 ble han ansatt som salgsingeniør i Matek-Samson Regulering. Magne Bjerva vil fortsatt ha sitt virke i selskapet, nå som styreleder, teknisk rådgiver og senior selger.

Om Matek-Samson Regulering

MATEK-SAMSON REGULERING AS har siden 1989 representert SAMSON i Norge. Matek-Samson spesialiserer seg innen fagfeltet ventil, regulering, instrumentering og speiler produktsortimentet til den verdensomspennende Samson-gruppen. Selskapet tilbyr dimensjonering, prosjektgjennomføring, salg og service innen reguleringsventiler, on/off og automasjonssystemer.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.

Tavleforeningen

NEK 439:2024 – Endringer i tavleforskriften

2024-utgaven av NEK 439-serien inneholder ikke vesentlige materielle endringer som medfører omfattende praksisendringer for planlegging og utførelse av el-tavler. Det er imidlertid noen nyheter og presiseringer som bransjen bør merke seg.

Flowskolen

Mediets egenskaper og strømning

Mesterlig mengdemåling starter med det grunnleggende

Den britiske fysikeren Lord Kelvin hadde skjønt det: Du kan ikke styre det du ikke kan måle

Første del av AMNYTTs Flowskole starter med det essensielle for riktig valg av måleprinsipp: Mediets egenskaper og strømningsprofil.