Thor Hebnes Norway

Opppgavene vil blant annet være support på avanserte systemer

Ny automasjonsingeniør ansatt hos Festo

Festo satser ytterligere med ansettelse av ny automasjonsingeniør. Stein Rasmussen ble en del av Festo høsten 2017 og vil bidra til å styrke Festo sin supportavdeling. 

Stein sine oppgaver vil blant annet være support på avanserte systemer og kommunikasjon innen PLS programmering, softmotion, servosystemer, kamerasystemer, operatørpaneler, ventilterminaler, sensorer, feltbuss og liknende.

Stein er utdannet innen elektro og industriell automasjon. Han har 27 års erfaring innen i faget og har de siste 20 årene jobbet i Produksjonsteknologi AS som leder av automasjonsavdelingen.

Om Festo AS

Festo gir din bedrift økt lønnsomhet innen industriell automatisering. Dette gjør vi ved å sette komponenter, kompetanse og prosesser i system – og ved å gi deg innovative løsninger med pneumatisk og elektrisk teknologi for å skape bevegelse

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.