
Noen bedrifter håndterer dette i dag på en manuell og kanskje tungvinn måte
Novotek blir distributør for Uvesy
Novotek konsernet inngår avtale med Auvesy om distribusjon av produktet Versiondog. Programmet er et av markedets beste program for versjonshåndtering på programvare knyttet til automasjon og industriell IT.
Mange bedrifter har store utfordringer når det gjelder å håndtere ulike versjoner, backup-rutiner, dokumentasjon på endringer og liknende på sine automasjonssystem som PLSer, HMI/SCADA etc.
Dette gjelder spesielt i situasjoner der bedriften har mange system, om flere medarbeidere har tilgang til å gjøre endringer på samme system eller om det finnes spesielle krav fra kunder og myndigheter til at endringer i systemet må kunne dokumenteres. Noen bedrifter håndterer dette i dag på en manuell og kanskje tungvinn måte. Versiondog hjelper disse bedriftene med å automatisere disse rutinene og kan typisk gi svar på spørsmål som:
Hvor er den riktige versjonen?
Hvor og når tok man siste backup?
Er det nåværende PLS programmet det samme som det som er på serveren?
Hva har blitt endret, av hvem og hvorfor?
Versiondog vil med sine funksjoner som f.eks. «Check Out», «Check In» og «Smartcompare», «Automated Backup» være med på å:
Etablere gode rutiner rundt håndtering av systemene
Forhindre at farlige situasjoner oppstår f.eks. på grunn av bruk av feil versjon
Raskt få anlegget opp å gå igjen etter et evt. havari
Mer informasjon kan finnes på www.novotek.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












