
En viktig brikke i Nortelcos satsing på automatiseringsmarkedet
Nortelco ny eier i AD Elektronikk
AD Elektronikk AS er distributør av automasjonsprodukter og har hovedfokus på industriell kommunikasjon. Bedriften er nå solgt til Nortelco - og går inn som en bedrift i Nortelco Gruppen. Nøkkelpersoner vil fortsatt arbeide i AD Elektronikk.
Bjørn Nysted i Nortelco sier AD Elektronikk vil være en viktig brikke i Nortelcos satsing på automatiseringsmarkedet. Kai Atle Myrvang, som var største eier i AD Elektronikk, har i lenger tid søkt etter samarbeidspartner eller ny eier som kunne bringe bedriften inn i en setting med vekst. «Nå er vi kommet inn i en gruppe hvor vi kan få god gevinst av synergieffekter», sier han.
Nortelco Gruppen eier fra før Nortelco Scantron AS som driver innen industriell måleteknikk og dekker områdene veiing, display, flow og trykk. Gruppen har gjort ytterligere oppkjøp av relatert virksomhet som vil tilføre betydelig kompetanse innen prosjektering av komplette automatiserte anlegg. Informasjon om dette vil bli offentliggjort innen kort tid.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.