Norgren_ISOLine crop

Enkle å konfigurere og handle online

Norgrens nye ISOLine sylinder i rustfritt stål

Utvider Norgrens sortiment av ISO sylindre. ISOLine KA/802000 i rustfritt stål er den mest robuste og pålitelige sylinder til anvendelse i tøffe omgivelser og hvor kontakt med næringsmidler krever grundig nedvasking.

ISOLine sylindre i rustfritt stål er tilgjengelige i diametre på 32 til 200 mm, er konstruert av 304 og 316 rustfritt stål og kan leveres med magnet- og induktive posisjonsgiver. Sylindrene overholder ISO15552 standard.

Robust konstruksjon:

Trekkstang konstruksjon i 304 og 316 rustfritt stål. Ideell til utsatte applikasjoner som krever kraftig nedvaskning. Tåler å stå i korrosive miljøer som eksempel nedvasking og bruk av etsende kjemikalier.

Adaptivt dempesystem (ACS):

Instilling av endedemping er ikke nødvendig - sylinderen tilpasser seg automatisk til applikasjonen. Fit & Forget.

Rent og moderne design:

Glatte endegavler som er formet i ett med sylinderhuset gir rent utseende. Moderne design.

Redusert vekt:

Lavere totalvekt på applikasjonen. Reduserte transportkostnader.

ISOLine sylindrene i rustfritt stål kompletterer vårt utvalg av ISO sylindre og er enkle å konfigurere og handle online.

Ytterligere informasjon se, www.norgren.com/no

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.

Paneldiskusjon om apper for instrumentering. John Arne Sie i Aker BP (t.v.) presenterer utviklingen av den digitale instrumentmedarbeideren i selskapet, før en kvartett av leverandører viser sine løsninger, fra venstre: Trond Mæland (Endress+Hauser),

Nye sensorteknologier redder rørene

Trådløse fuktighetssensorer øker muligheten for avdekking av korrosjon i rør under isolasjon.

Hybridsensor med mikrofoner og kamera oppdager gasslekkasjer fra rør med stor nøyaktighet.

Og ny temperaturmåleteknologi leverer varene uten fysiske inngrep i rør.

Masse avansert teknisk utstyr i prosessanleggene hos Borregaard (Bilde: Borregaard).

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.