
Beskytter sensitivt utstyr mot funksjonsfeil
NORGREN viser frem løsninger for krevende miljø
Den internasjonale markedslederen innenfor teknologiene pneumatikk og fluid kontroll, Norgren, vil fokusere på økt sikkerhet og pålitelighet under krevende driftsforhold under ONS.
Norgren vil vise frem sine smarte magnetventiler med integrert elektronikk som overkommer begrensningene og kompromissene til tradisjonell partial stroke testing og som forenkler arbeidet i ingeniørprosessen.
Filtreringskomponenter og -systemer konstrueres i 316 rustfritt stål med metalldeler som er i samsvar med NACE standarden MR0175, slik at de kan motstå spenningssprekking og misfarging som følge av påvirkning av hydrogensulfid. Korrekt filtrering beskytter sensitivt utstyr på offshoreinstallasjoner mot funksjonsfeil og forkortet levetid.
En SIL-godkjent redundant ventilmanifold (RVM) reduserer risikoen for flere lekkasjepunkter og operatørfeil i Safety Instrumented Systems (SIS), og disse er tilgjengelige med 1oo2, 2oo2 eller 2oo3 redundans.
For mer informasjon om utvalget til Norgrens energi-løsninger kan du gå til www.norgren.com/energy eller følge @NorgrenEnergy på Twitter.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











