
NORD fornyer merkevareløftet
NORD DRIVESYSTEMS er en pålitelig og kompetent partner for innovative drivløsninger, som støtter sine kunder over hele verden med skreddersydde høyeffektive drivverk fra det modulære systemet, og med omfattende applikasjons- og bransjekunnskap.
«Med våre drivløsninger vil vi gjerne bidra til våre kunders suksess. Det er kjernebudskapet i vårt merkevareløfte: Vår løsning. Din suksess.», forklarer Jörg Niermann, markedssjef i NORD. »For dette formålet designer vi bransjespesifikke løsninger nøyaktig skreddersydd til våre kunders behov.»
Den økte energieffektiviteten eller reduksjonen av Total Cost of Ownership (TCO) er bare noen aspekter av merverdien som skapes av NORDs drivsystemer. Energieffektive løsninger som patenterte DuoDrive, IE5+ motorene, men også de robuste MAXXDRIVE XD industrigirene fra NORD, eller NORDAC ON frekvensomformere, hvis effekt ble utvidet til 3 kW i år og som dermed dekker et enda bredere område av applikasjoner, er preget av forskjellige fordeler i forskjellige applikasjoner og bransjer - for eksempel i:
• Bakeriindustri
• Emballasjeindustri
• Lagerlogistikk
• Flyplasslogistikk
• Blandere og røreverk
• Bulkgodshåndtering
• Logistikk og kraner
NORD leverer effektive systemløsninger bestående av elektriske motorer, gir og drivelektronikk til mer enn 100 bransjer. Kundene drar dessuten nytte av produsentens ekspertise og støtte, samt den utmerkede verdensomspennende servicen.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.











