
Tror selskapet står i en særstilling, i tillegg til å levere solid kvalitet
Nok en nyansettelse hos Emerson
Emerson Process Management AS har ansatt Iver Evensen som ny salgsdirektør for systemer innen prosessautomatisering, safety (SIS) og tilstandsbasert vedlikehold.
Iver vil ha ansvar for å videreutvikle dette markedet som Emerson har hatt en stor utvikling i de siste årene.
Jeg ser frem til å være med på videreutvikle Emerson i Norge, bransjen står foran en spennende og meget krevende fase de neste årene. Kundene har høye krav til oss, og skal vi levere til forventningene må vi være ledende i endringsprosessene og ta tak i nye trender i markedet. Jeg har i mitt tidligere virke vurdert Emerson fra sidelinjen, og sett hvor dyktige de har vært til å jobbe fram nye og mer effektive løsninger. På det området tror jeg selskapet står i en særstilling, i tillegg til å levere solid kvalitet hver dag sier Evensen
Iver har de siste 20 år jobbet selskapene Scana Skarpenord, Teco Electronics og KROHNE Marine, her jobbet med å utvikle markedet for av systemleveranser til skipsnæringen både nasjonalt og internasjonalt. Iver er utdannet ingeniør innenfor industriell automatisering og telematikk.
Iver er 44 år, bosatt i Porsgrunn, og han vil være basert på Emersons hovedkontor i samme by.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.