
Gjør applikasjoner innen Industri 4.0 / IIoT enkle å implementere
Mobilitet utover bedriftens grenser
I dag bærer vi alle med oss mobile IT-løsninger på våre mobiler og nettbrett. Men for industrielle applikasjoner i krevende miljøer stilles det helt andre krav til utstyret. Pepperl+Fuchs varemerke ecom stiller blant annet med en komplett serie av nettbrett for bruk i Ex-område. Trykk på linken og legg spesielt merke til toppmodellen Tab-Ex® Pro D2 som er en 10.1" (25,6 cm) Android Tablet for sone 2
Utforsking av mobilitet – som en pioner innen mobilitet for digitale applikasjoner er dette det Pepperl+Fuchs-merket ecom står for. Det som begynte med den første nettbrettserien for applikasjoner innen Ex-områder, er nå ennå mer fremtidsorientert.
Ved siden av velprøvde funksjoner leveres Tab-Ex® 02 i tillegg med nyskapende funksjoner, som utvidet virkelighet, som gjør applikasjoner innen Industri 4.0 / IIoT enkle å implementere.
Pepperl+Fuchs’ omfattende portefølje av industrisensorer og Ex-utstyr samt ecoms ekspertise innen mobilenheter kombineres for å gi sofistikerte løsninger for mobile medarbeidere. Disse synergiene åpner opp helt nye, nyskapende applikasjoner og harmoniserte helhetsløsninger som gir kundene et viktig konkurransefortrinn når det kommer til Industri 4.0.
Høydepunkter
- Ex-sikkert nettbrett basert på nyeste Samsung Galaxy Tab Active2
- Robust versjon for krevende miljøer eller egensikre modeller tilgjengelig for bruk verden over i sone 2 / div. 2 (ATEX, IECEx, CSA / NEC) samt for sone 1 / Div. 1
- Innovativ teknologi for både gjeldende og fremtidig IIoT-applikasjoner
- Økt prosesseffektivitet og transparenthet takket være digitaliserte applikasjoner med mobile løsninger
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.
Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid
Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.











