
Etablerer en egen organisasjon på det norske markedet
Mitsubishi Electric Factory Automation under eget navn i Norge
Snart samler Mitsubishi Electric Factory Automation alle sine forretninger i Norden under samme tak, når det drøyt 30-årige samarbeidet med Beijer Electronics opphører ved årsskiftet.
Dette innebærer at man nå etablerer en egen organisasjon på det norske markedet. Mitsubishi Electric Factory Automation fortsetter dermed sin ekspansjon og utvikler virksomheten gjennom direktekontakt med alle sine kunder.
−Vi jobber nå for å få på plass teknisk support og salg, og kommer til å satse på å utvikle nære samarbeid der vi virkelig kan tilføre en stor verdi for våre kunder. Vi kommer til å ha fokus på å tilby integrerte helhetsløsninger basert på våre markedsledende produkter, sier Lars Ekelund, Division Manager Factory Automation hos Mitsubishi Electric Scandinavia.
Den nye organisasjonen kommer til å være en del av Mitsubishi Electric Scandinavia, og åpner for samarbeid med norske kunder fra Beijer Electronics. I løpet av høsten skjer et omfattende arbeid for at overgangen skal bli så enkel som mulig. Fra og med januar 2016 kommer Mitsubishi Electric til å håndtere salg og support av sine egne produkter, og tar sikte på å etablere stabile og positive samarbeid for fremtiden.
For kontakt: Lars Ekelund, lars.ekelund@se.mee.com
Mitsubishi Electric er en global leder innen forskning og produksjon av elektriske og elektroniske produkter som brukes innen kommunikasjon, hjemmeelektronikk, industriteknikk, energi og transport. I Norden har vi hatt virksomhet i over 30 år, og idag har vi et 50-talls ansatte. Vi har salgskontor i Göteborg og Lund, og vårt hovedkontor ligger i Sollentuna, like nord for Stockholm.
Vi på Mitsubishi Electric Scandinavia har ansvar for salg og support av våre egne produkter i Sverige, Norge, Finland, Danmark og de baltiske landene.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











