Mitsubishi VD crop

Etablerer en egen organisasjon på det norske markedet

Mitsubishi Electric Factory Automation under eget navn i Norge

Snart samler Mitsubishi Electric Factory Automation alle sine forretninger i Norden under samme tak, når det drøyt 30-årige samarbeidet med Beijer Electronics opphører ved årsskiftet.

Dette innebærer at man nå etablerer en egen organisasjon på det norske markedet. Mitsubishi Electric Factory Automation fortsetter dermed sin ekspansjon og utvikler virksomheten gjennom direktekontakt med alle sine kunder.

−Vi jobber nå for å få på plass teknisk support og salg, og kommer til å satse på å utvikle nære samarbeid der vi virkelig kan tilføre en stor verdi for våre kunder. Vi kommer til å ha fokus på å tilby integrerte helhetsløsninger basert på våre markedsledende produkter, sier Lars Ekelund, Division Manager Factory Automation hos Mitsubishi Electric Scandinavia.

Den nye organisasjonen kommer til å være en del av Mitsubishi Electric Scandinavia, og åpner for samarbeid med norske kunder fra Beijer Electronics. I løpet av høsten skjer et omfattende arbeid for at overgangen skal bli så enkel som mulig. Fra og med januar 2016 kommer Mitsubishi Electric til å håndtere salg og support av sine egne produkter, og tar sikte på å etablere stabile og positive samarbeid for fremtiden.

For kontakt: Lars Ekelund, lars.ekelund@se.mee.com

Mitsubishi Electric er en global leder innen forskning og produksjon av elektriske og elektroniske produkter som brukes innen kommunikasjon, hjemmeelektronikk, industriteknikk, energi og transport. I Norden har vi hatt virksomhet i over 30 år, og idag har vi et 50-talls ansatte. Vi har salgskontor i Göteborg og Lund, og vårt hovedkontor ligger i Sollentuna, like nord for Stockholm.

Vi på Mitsubishi Electric Scandinavia har ansvar for salg og support av våre egne produkter i Sverige, Norge, Finland, Danmark og de baltiske landene.

 

 

 

 

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.