
Fleksible koblingsenhetene for automatisk styring av elektriske apparater
Micro Matic lanserer installasjonskontaktorer
Etter stor etterspørsel fra kundene, lanserer Micro Matic nå installasjonskontaktorer. Kontaktorene kommer i mange forskjellige varianter og dekker et bredt spekter av bruksområder.
Kvalitetsprodukter med unike varianter
Produsenten av kontaktorene, Iskra, er kjent for høy produktkvalitet, og produktserien som nå lanseres er i tillegg unik i Norge. Den inkluderer installasjonskontaktorer på 32 A i 2-polet 1-modul bredde, samt 4 polet i 2-moduls bredde.
Bredt produktspekter sikrer enhetlig leveranse
Produktspekteret dekker 2- og 4-polete kontaktorer med både AC og brumfrie AC/DC-spoler i spenninger på 12 V, 24 V, 230 V og 400 V. I tillegg kommer hjelpeutstyr som terminaldeksler, hjelpekontakter og ventilasjonsmodul.
Produkter med mange bruksområder
«Installasjonskontaktorer brukes hovedsakelig i bygninger for å bryte og styre lys, varme, ventilasjon, motorer og pumper i tillegg til el-billadere, og passer derfor perfekt inn i Micro Matics eksisterende produktportefølje», forteller produktsjef i Micro Matic, Kjell Ytterdal.
«Det er de aller mest fleksible koblingsenhetene for automatisk styring av elektriske apparater i alle typer applikasjoner - fra boliger til kontorbygg, butikker, hoteller og sykehus.», sier Ytterdal, og avslutter med å understreke at lagerført sortiment forløpende vil bli utvidet, etter kundeønsker og -behov.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











