
Eksiterende mengdemålere kan bygges om til dette med kun å bytte ut forsterkeren
Mengdemåler med tre separate målinger
KROHNE Elektromagnetisk mengdemåler, nå med tre separate målinger i en og samme enhet. Mengde, temperatur og ledningsevne. Har du eksiterende målere fra KROHNE kan disse bygges om til dette med kun å bytte ut dagens forsterke.
Drikkevann applikasjoner: I dag benytter man mengdemålere for overvåking og lekkasje søk. Her vil en ytterligere bruk av flere parametere som ledningsevne og temperatur bistå i å avdekke fremmedvann inn i drikkevannet. Dette om det eventuelt er direkte lekkasjer i rør systemer seg imellom eller feilkoblinger. En feilkobling som da eventuelt skyldes enheter utenfra med større trykk en på nettet. (Båter i Norske havner, tankvogner osv.)
Avløp applikasjoner: For verifisering av innsig av kjemikalier, olje eller sjøvann osv. inn i pumpestasjoner/ renseanlegg.
Prosess applikasjoner: Endringer i prosess/produkt, overvåke eventuelt vaske prosesser osv. Enkel overvåking av temperatur og ledningsevne uten installasjon av egne sensorer.
Samtlige tre målinger kan hentes ut på egne analoge utganger eller via bus (IO RS485 Modbus, Fieldbus IO PROFIBUS PA , PROFIBUS DP, Foundation Fieldbus eller Ethernet Profinet
Om KROHNE Instrumentation:
KROHNE Instrumentation er en totalleverandør av prosess måleteknologi, for måling av mengde, masse, nivå, trykk og temperatur, så vel som analyse og signalbehandling. Firmaet ble etablert i 2001 som KROHNE bedrift, men produktene har vært solgt i Norge siden før 1980. Hovedkontoret ligger i Moss. Selskapet har 27 ansatte og er representert med avdelingskontor i Stavanger. KROHNE står for innovasjon og maksimal produktkvalitet og er en av markedslederne innenfor industriell måleteknologi.
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











