
Mengdemåler basert på differansetrykk
Sigum AS lanserer en ny mengdemåler. Eletta D-serie, er en naturlig videreutvikling av Elettas velprøvde konstruksjon med strømningsvakter basert på differansetrykkprinsippet.
Prosesstilkoblingen inneholder ingen bevegelige deler i kontakt med mediet og gir en robust og pålitelig konstruksjon som har vært i markedet i over 40 år.
En allerede velkjent konstruksjon er nå oppgradert med moderne elektronikk med 4-20 mA utgangssignal og 2 programmerbare alarmpunkter.
Mengdemåleren har et bakgrunnsbelyst LCD display som indikerer øyeblikks-verdi og total mengde med intuitive oversiktlige menyer.
Responstid, måleenheter, alarmpunkter og språk kan velges i tillegg til reset funksjon for total mengde.
Skjermbilde kan justeres 90 grader i tillegg til at elektronikkenheten kan snus opp til 360 grader for å gi god lesbarhet uansett montering.
D-serien kan monteres både horisontalt og vertikalt og egner seg for måling av både væsker og gasser. Som opsjon kan den også leveres med elektronikkenheten separat for veggmontering.
Mengdemålere med differansetrykk gir en rimelig løsning der man ønsker en god og nøyaktig indikering av mengde , men ikke er avhengig av samme nøyaktigheten som med elektromagnetiske målere.
Eletta D-serie gir en nøyaktighet opp til +-2% av full scale og leveres i størrelser fra ¼» til DN15-500.
Aktuelle bruksområder er kjøle og smørekretser, varmesystemer, tørrkjøringsbeskyttelse, pumpestyring, nødsystemer etc.
I størrelser opp til DN25 leveres målehuset i gjenget utførelse, større størrelser er beregnet for innspenning mellom flenser.
Tilgjengelige materialer er syrefast stål 316, epoxybelagt støpejern eller messing. Max trykk er 16 bar.
For ytterligere informasjon se: www.sigumfagerberg.no
Rittal styrker laget
Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn.
Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling
Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.
SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling
NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.
Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.