
Primær oppgavene vil være salg og support med utstrakt kundekontakt
Matek-Samson Regulering AS utvider salgsstaben
Magnus Bjerva er ansatt som salgsingeniør ved Matek-Samson Regulering AS kontor i Skien. Han er utdannet ingeniør fra UiS og har tidligere jobbet for Schlumberger og Archer og har erfaring fra offshore virksomhet.
Bjerva tiltrådte stillingen i begynnelsen av august, og primær oppgavene vil være salg og support med utstrakt kundekontakt.
– Med Magnus på laget forsterker vi organisasjonen ytterligere for å kunne yte best mulig service og support til nye og eksisterende kunder, sier salgssjef Ole Johan Kabbe
Om Matek-Samson Regulering:
MATEK-SAMSON REGULERING AS har siden 1989 representert SAMSON i Norge. Først under navnet MATEK REGULERING, men da SAMSON gikk inn på eiersiden i år 2000, endret navnet seg til MATEK-SAMSON REGULERING.
SAMSON er en ledende europeisk produsent av alle typer kontrollventiler, av/på-ventiler og selvregulerende ventiler for industri, marine, olje og gass.
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











