
Matek Samson øker staben
Aleksander Nygaard er ansatt som salgsingeniør ved Matek-Samson Regulering AS i Skien. Aleksanders primære oppgaver vil være salg og support med utstrakt kundekontakt.
Nygaard er utdannet prosessoperatør med 13 års erfaring ifra petrokjemisk industri hos Ineos Rafnes. I tillegg har han jobbet 1 år offshore hos Equinor på Oseberg feltsenter.
Med Aleksanders erfaring og kjennskap til fagfeltet ser vi på han som en super forsterkning til et allerede godt salgsteam.
Han er 31 år gammel fra Porsgrunn. Gift og har 2 barn.
Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge
Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.











