Matek Alex crop

Står parat til å presentere aktuelle produkter og tjenester

Matek Samson øker i Stavanger

Som et ledd i SAMSONs satsing og visjon om vekst og større markedsandeler, har Matek-Samson Regulering etablert avdelingskontor i Stavanger, tett på kunder og beslutningstagere.

Alexander Middleton er ansatt som Area Sales Manager og står parat til å presentere aktuelle produkter, tjenester og håndtering av forespørsler fra så vel nye som etablerte kunder.

Alexander har solid erfaring fra salgsrelaterte jobber i ventilbransjen, og hans erfaring og bakgrunn er viktig for vår aktivitet innen olje og gass.

Med nyetablering og Alexander på laget er selskapet klare for spennende og interessante oppgaver i tiden fremover. Matek-Samson Regulering holder til i moderne kontorlokaler i Randabergporten.

Mer informasjon finnes på: www.matek.no

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.