
Tilgang til ekstra informasjon fra multivariable massflowtransmittere
Markedets eneste Ex-godkjente HART loop converter
Med HART Loop Converter (HLC) fra Pepperl+Fuchs, kan du få fram ny informasjon fra din eksisterende instrumentering. Pepperl+Fuchs tilbyr den eneste Ex-godkjente HART Loop Converteren på markedet.
Den gjør tilgjengelig viktig informasjon fra dine HART-instrumenter. Det kan være:
- Masseflowmetere
- Temperaturtransmitttere
- Trykktransmittere
- Coreolismålere
- Ultralyd og Vortexmålere
- pH-transmittere
- Nivåtransmittere
- Ventilaktuatorer
Brukervennligheten til vår Ex-godkjente HART loop-controller gjør den til en ideell løsning i retrofit-prosjekter.
Tilgang til ekstra informasjon fra multivariable massflowtransmittere
Som et eksempel kan nevnes at multivariable masseflowtransmittere måler tre prosessvariabler (trykk, temperatur, differansetrykk). Disse variablene blir brukt internt til å kalkulere massegjennomstrømningen. Den kalkulerte verdien sendes så ut som et 4-20mA signal til prosesskontrollsystemet. Uheldigvis, om man ikke har et HART-basert styresystem, er det ingen mulighet til å overvåke de øvrige variblene som benyttes i målekalkulasjonen.
Men disse variablene kan være interessante av andre årsaker innen prosessovervåkingen. Det er der HART loopkonverteren kommer inn og kan få tak i alle de multivariable verdiene. Uten denne er det ikke mulig.
Konvertere HART til 4…20 mA
HART loop converteren kan installeres transparent i 4-20mA instrumentsløyfer og avlese de overlagrede HART-signalene i sløyfen. HART-signalene kan deretter konverteres til 4-20mA som i sin tur kan sendes videre til distribuert kontrollsystem eller PLS.
Dette medfører at alle tilgjengelige signaler fra multivariable transmittere kan sendes videre som 4-20mA selv om transmitteren ikke er utstyrt med flere analogutganger.
Alarmhåndtering
HART loop-converteren kan også leveres med 2 eller 4 digitale releutganger. Disse kan benyttes som standard alarmsignaler ved høye og eller lave prosessverdier. Forkjellen på denne alarmfunksjonen i forhold til en vanlig alarmenhet er at HART-converteren benytter seg av det digitale HART-signalet og ikke det analoge prosessignalet.
Dette gjør at HART loop-converteren kan overvåke hvilken som helst av de tilgjengelige prosessvariablene. For eksempel kan et multivariabel masse-flowmeter gi alarm når for eksempel temperaturen overskrider et setpunkt. Hver alarmkanal kan settes individuelt. Begge alarmer kan settes på samme prosessvariabel, eller på hver sin.
Mange fordeler:
- Behøver ikke transmitter power supply i tillegg
- Finnes i Ex-utførelse- ikke bruk for barriere
- I tillegg til den primære måleverdien er multivariable signaler tilgjengelige
- Plug and Play på grunn av automatisk deteksjon av feltsignaler
- Automatisk skanning av adresser på feltinstrumentene. Viktig i multidrop-applikasjoner
- Splitterfunksjon; ett ingangssignal kan settes på flere utganger
- Opp til 4 alarmutganger
- Passiv inngang gir ingen merkbar endring i signalsløyfen (Ex, SIL)
- Diagnosedisplay for lokal setup og overvåking
- Fungerer mot HART 7 med HART-stack firmware-oppdatering
Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner
Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.











