
Kan velge mellom flere måter å konfigurere på
Måleverdiomformere og galvaniske skiller
WAGO har igjen satt standarden for brukervennlighet, fleksibilitet og kompatibilitet i interface elektronikk med den nye serie 2857.
Den nye serie 2857 måleverdiomformere og galvaniske skiller (4kV) er designet med et felles design som også er kompatibelt med bestående serie 857. Takket være fjærtilkobling er det svært hurtig og enkelt med pluggbar lasking av strømforsyning, uansett bredde.
Brukeren kan velge mellom flere måter å konfigurere måleverdiomformerene:
Via DIP-switcher, PC-software, en App eller via det nye lille pluggbare operatørpanelet.
Med operatørpanelet er det også enkelt å kopiere konfigurasjonen fra en måleverdiomformer til en annen. Det kan legges inn passord for beskyttelse mot utilsiktet tilgang eller manipulering.
I starten kommer serie 2857 med en strømtrafo AC/DC 100A til analogverdi mA/V, et rent galvanisk skille og en grenseverdibryter for temperaturfølere, potensiometere og motstand.
Serie 2857 er for omgivelsestemperatur -25 til 70 °C.
For ytterligere informasjon se: www.wago.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












