
Suppleres av en ny produktserie med krympetilkobling
M12-pluggforbinder med tilkoblingsteknikk for alle typer applikasjoner
De konfeksjonerbare M12-pluggforbinderne fra Phoenix Contact er nå utstyrt med tilkoblingsteknikken push-in. Entrådede ledere og ledere med endehylse kables enkelt og uten verktøy ved at de stikkes inn direkte.
Kontaktpunktet trenger ikke å åpnes på forhånd.
For å koble til fine tråder og for å løsne tilkoblede ledere trenger man bare å åpne tilkoblingspunktet ved hjelp av den fargede hendelen.
Porteføljen med pluggforbindere suppleres av en ny produktserie med krympetilkobling. De er kompakte og spesielt egnet for kravene som stilles innen jernbaneindustrien. Sammen med Quickon-, Piercecon- og skrutilkoblingen tilbyr Phoenix Contact alle vanlige tilkoblingsteknikker for skjermede og uskjermede applikasjoner. Slik kan kunden, alt etter bruksområde, finne en egnet tilkoblingsteknikk for overføring av data, signaler og effekt.
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 15 000 medarbeidere i hele verden og har et nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2016 var omsetningen på 1,97 milliarder €.
I Norge er vi 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.