Flow mini CORI-FLOW ML120 EtherCAT-cable crop

Beregnet på bruk i avanserte prosesser

Low-Flow Coriolis flowmeter/kontroller

Flow-Teknikk AS lanserer en ny modell i serien av kompakte Coriolis flowmetere/kontrollere fra Bronkhorst Cori-Tech. Modellen er designet for å gi svært stabil, nøyaktig og repeterbar masse-flowmåling.

Den nye Mini CORI-FLOW™ modell kalles ML120 og er beregnet på bruk i avanserte prosesser både til forskning og produksjon.

Den minste flow-kontrolleren har område 50 mg/h til 5 g/h med nøyaktighet 0,2% på avlest verdi. Kontrolleren er utstyrt med en helt ny piezoelektrisk reguleringsventil som er meget stabil på lav flow der en direkteoperert ventil ikke kan regulere. Flow-kontrolleren har svært lite indre volum som gjør den ideell til hurtig og repeterbar dosering av tilsetningsstoffer, løsemidler etc. 

Instrumentet kan leveres med analoge utganger og digital kommunikasjon. 

ML120 er det første low-flow Coriolis flowmeteret som kan tilbys med EtherCAT  kommunikasjonsprotokoll, som er den raskeste Ethernet teknologien på markedet. 

Aktuelle applikasjoner kan være forskning, laboratorier, prosesskontroll innen kjemisk,  petrokjemisk, mat og farmasøytisk produksjon.  

Vennligst kontakt Flow-Teknikk AS for mer info: www.flow.no

 

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.