
Det føles veldig inspirerende å lede selskapet i denne tiden
Lederskifte for KUKA Nordic - digitalisering i fokus for den nye konsernsjefen
KUKA Nordic har gjort en utskiftning i stillingen som administrerende direktør. Tidligere salgssjef Joacim Lorentssontar et steg opp og tar over etter Jonas Glimdén - som igjen fortsetter innen KUKAs internasjonale organisasjon.
– Vi er i en ekspansiv æra for bransjen, med sterk digitalisering. Det føles veldig inspirerende å lede selskapet i denne tiden, sier Joacim Lorentsson.
I sitt nye oppdrag som administrerende direktør og klyngesjef (CEO Cluster Nordic & Russia) vil Joacim Lorentsson lede KUKAs virksomhet i Norden, Baltikum og Russland.
Ifølge Joacim Lorentsson vil digitaliseringen av industrien bli et stadig viktigere fokus for virksomheten.
– Å ha en dyp forståelse av hvordan man bygger digitale forretningsmodeller, bruker digital teknologi og bistår industrien med digitale løsninger som inkluderer roboter, blir stadig viktigere. Det er på dette feltet jeg selv har mine klareste styrker. I det perspektivet er KUKAs tilbud om virtuell igangkjøring akkurat riktig i tiden.
– Det er et sterkt konsept. Med det kan vi gjøre mye for å hjelpe kundene våre med å styrke deres konkurranseevne.
Et annet tydelig fokus for Joacim Lorentsson er markedene i Baltikum og Russland, som er ekspansive og vokser raskt.
– Jeg vil jobbe for å utvikle organisasjonen vår og lederteamet vårt gjennom hele klyngen, sier han.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.
Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid
Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
BRANDSTORY (Betalt innhold)
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.











