Novotek iFIX crop

Workspace-miljøet er modernisert med flere valg

Lansering av GE HMI/SCADA - iFIX ver. 5.9

iFIX er et av verdens mest utbredte HMI/SCADA system og gir full oversikt og kontroll over produksjon og anlegg innenfor de fleste bransjer. Basert på det siste av moderne teknologi bidrar iFIX med realtime beslutningsstøtte for en mer optimal og kostnadseffektiv drift.

En av de store nyhetene i denne versjonen er bl.a. ny grafikkmotor med "Smooth-shapes" og Anti-aliasing. Objektbibliotek er også utvidet med "High Performance HMI» symboler. Dette gir sylskarpe objekter og et mer moderne brukergrensesnitt.

Workspace-miljøet er modernisert med flere valg, samt oppdatert ribbonbars og toolbars i tråd med Microsoft Office 2016 themes.

Andre nyheter er:

  • Utvidet Historical Playback funksjoner som gir bedre muligheter for feilsøking og raskere analyse 
  • Nye VBA (Visual Basic for Applications) egenskaper og metoder
  • Microsoft Windows Server 2016 & Microsoft SQL 2016 support
  • Flere step i taglisensieringen for bedre skalering
  • Historian 7.0 Essentials følger med

Mer informasjon kan finnes på www.novotek.no

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.