
Jeg har stor tro på potensialet til Goodtech fremover
Låte fratrer som konsernsjef i Goodtech ASA
Vidar Låte fratrer som konsernsjef i Goodtech ASA . Arve Teie tiltrer i stillingen som fungerende konsernsjef fra i dag 1. september.
- Styret vil takke Vidar for hans mangeårige innsats for Goodtech. Under hans ledelse har selskapet mangedoblet driftsinntektene og utviklet seg til en ledende nordisk tilbyder av prosjekter, tjenester og produkter innen elektro- og prosessteknikk, miljøteknikk og industriteknikk, sier styreformann Stig Grimsgaard Andersen.
Goodtech varslet i forbindelse med offentliggjøringen av resultatene for 2. kvartal 2014 at styret vil vurdere strukturelle og strategiske alternativer for å synliggjøre og optimalisere aksjonærverdier. Samtidig er det igangsatt en rekke forbedringstiltak som skal gi kostnadsreduksjoner og økt omsetning, med betydelig effekt i inneværende år.
- Vidar har, i samarbeid med styret, funnet det riktig å fratre for å skape rom for de pågående prosessene knyttet til vurdering av Goodtechs strukturelle og strategiske alternativer, sier Grimsgaard Andersen.
Styret i Goodtech har utnevnt Arve Teie som fungerende konsernsjef fra 1. september 2014. Teie kommer fra stillingen som markedsdirektør i Goodtech.
- Jeg er stolt over å ha fått lede Goodtech gjennom de seneste åtte årene. Sammen med mine kollegaer har vi utviklet selskapet til over 1500 ansatte og gode posisjoner i våre markeder. Jeg har stor tro på potensialet til Goodtech fremover, men da det er uenighet mellom styret og meg om den videre retningen, var det et naturlig valg for meg å slippe nye krefter til. Jeg ønsker selskapet lykke til videre, sier Vidar Låte, avtroppende konsernsjef i Goodtech.
Selskapets finansielle målsettinger for annet halvår 2014 står uforandret.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
BRANDSTORY (Betalt innhold)
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











