
KUKA styrker organisasjonen sin med to nye ansatte
KUKA Nordic fortsetter å utvikle organisasjonen sin og ansetter to nye medarbeidere – Micael Amandusson som Channel Manager og Elin Hybert som Software Application Engineer.
Micael Amandusson har lang erfaring innen automasjonsområdet, og i stillingen som Channel Manager skal han hjelpe KUKA Nordics systempartnere med å oppnå økte markedsandeler ved hjelp av nye produkter og tjenester.
Micaels inngående, forretningsrettede automasjonskompetanse vil bidra til fortsatt positiv utvikling for KUKA Nordic og systempartnerne våre, sier KUKA Nordics salgssjef Joacim Lorentsson.
– Jeg håper at jeg med erfaringen min innen industri generelt og automasjon spesielt, kan bistå partnerne våre med å utvikle forretningene sine. Ny teknologi og programvare åpner for nye produkter og tjenester som vi alle kommer til å ha nytte av, sier Micael Amandusson.
Elin Hybert har tidligere arbeidet som servicetekniker ved KUKA Nordic og har i ettertid utdannet seg til sivilingeniør ved Chalmers innen automasjon og mekatronikk, med en master i Production Engineering. I stillingen som Solution Application Engineer skal Elin hjelpe kundene med å få oppfylt behovet for teknisk kompetanse innen tekniske konsepter, blant annet på områdene mobile plattformer, kollaborative roboter, visjonsteknologi med mer.
– Med automasjonskunnskapen fra Chalmers samt tidligere erfaring med robotløsninger og applikasjonsområder fra KUKA, vil jeg kunne bidra med en dypere kompetanse i forbindelse med KUKAs spesifikke automasjonsløsninger. Jag ser frem til å sette kunnskapen min ut i livet og å være en del av utviklingen av automasjonsteknologi i Norden, sier Elin Hybert.
– Med rekrutteringen av Elin styrker KUKA Nordic både kompetansen og tilbudet når det gjelder smart robotautomasjon, noe som igjen vil tilføre kundene verdi i form av teknisk støtte i nye prosjekter, konstaterer Joacim Lorentsson.
Om KUKA Nordic Norway
KUKA er et globalt automatiseringsselskap med omsetning på rundt 3,2 milliarder euro og omtrent 14 200 ansatte. Som en av verdens ledende leverandører av intelligente automatiseringsløsninger tilbyr KUKA kundene alt de trenger fra en enkelt kilde: fra roboter og celler til helautomatiserte systemer i de fleste markeder slik som, bilindustri, elektronikk, generell industri, forbruksvarer, e-handel / detaljhandel og helsesektoren. Konsernet har hovedkontor i Augsburg, Tyskland.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.
Ny utgave av AMNYTT: Fra gode målinger til intelligent industri
Den nye utgaven av AMNYTT Magasin tar leserne med inn i norsk prosessindustri – fra instrumentering og prosesstyring til smart vedlikehold, digitale tvillinger, KI og avansert robotikk. Vi besøker blant annet Yara Porsgrunn, Borregaard og Glencore Nikkelverk.











