
Skal gi support i spørsmål knyttet til buesveising
KUKA forsterker organisasjonen med spesialist på robotsveising
KUKA befinner seg i en svært ekspansiv stilling når det gjelder nye produkter innen robotsveising, og forsterker derfor med Mikael Svensson, som er ansatt som Application Product Manager Arc Welding.
– Da jeg ble spurt om jeg ville være med og utvikle disse produktene og tjenestene for fremtiden, ble fristelsen altfor stor. Jeg er takknemlig for å få være en av det globale selskapets 12 800 medarbeidere med ett eneste fokus – å bygge verdens beste roboter!
Mikael Svensson har mange års erfaring med AW og kommer fra en stilling ved ESAB, der han har vært med på å bygge opp et demosenter for robotsveising. Før dette jobbet han med robotinstallasjoner globalt for ABB samt med kurs i robotsveising, og han var i lange perioder stasjonert i Japan, Kina, Europa og Russland.
Den nye stillingen innebærer at Mikael kommer til å gi support i spørsmål knyttet til buesveising, til kunder og integratorer i ulike globale kundeprosjekter samt til KUKAs utviklingsteam i så vel Sverige som i den tyske organisasjonen i Augsburg.
– Jeg ser frem mot at jeg sammen med kunder og KUKAs utviklingsteam kan bygge et stabilt grunnlag og langvarige forretningskontakter i AW-relaterte produkter, og til å være delaktig i byggingen av AW-sentre i ulike deler av verden, sier Mikael Svensson, ny Product Manager innen Arc Welding i KUKA.
– KUKAs strategi for fremtiden er å levere ready-to-use-pakker der roboten leveres med applikasjonsspesifikt tilhørende utstyr som er integrert og verifisert, alt for å korte ned installasjonstider og redusere de tekniske risikoene i prosjektet. Rekrutteringen av Mikael Svensson er et ledd i arbeidet med ytterligere å øke KUKAs spisskompetanse innen applikasjonsområdet Arc Welding, sier Jonas Glimdén, administrerende direktør for KUKA Nordic, og legger til:
– Vi er veldig glade for å kunne knytte til oss medarbeidere med så dyptgående kompetanse innen et av våre nøkkelsegmenter.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.