
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.
Rune Jørgensen er ansatt som serviceingeniør. Han var tidligere serviceingeniør hos Malthe Winje Automasjon hvor han blant annet jobbet med PLS-er for vann og avløp.
Kåre Anders Moen er ny prosjektingeniør for leveranser av instrumenter til olje og gass. Han kommer fra en tilsvarende stilling hos Wärtsilä hvor han jobbet med inertgasser. Moen har også vært teknisk sjef i flere industribedrifter.
Rolf Anders Rolfsøn er ansatt som logistikkmedarbeider. Han kommer fra Pemasol hvor han var produksjonsleder.
Amund Stenersen er ny salgsingeniør for landbasert industri. Han kommer fra Borregaard hvor han var automatiker.
Runar Linnestad Olsen er ansatt ved avdelingen i Brevik. Han arbeider som salgsingeniør for landbasert industri over hele Norge. Linnestad Olsen har lang fartstid innen kjemisk industri, fra prosessoperatør til ledelse. Han kommer fra stillingen som enhetsleder for analyse og automasjon hos Bilfinger på Herøya industripark, hvor han var i tolv år.
Les siste AMNYTT magasin her
Rittal styrker laget
Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn.
Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling
Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.
SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling
NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.
Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.