
Krohne styrker organisasjonen
KROHNE har foretatt en rekke nyansettelser den siste tiden. Kai E. Østling er ny servicesjef. Han kommer fra stillingen som teamleder for service hos Nerliens Meszansky, leverandør av analyse- og måleutstyr til farmasøytisk industri og sykehus.
Rune Jørgensen er ansatt som serviceingeniør. Han var tidligere serviceingeniør hos Malthe Winje Automasjon hvor han blant annet jobbet med PLS-er for vann og avløp.
Kåre Anders Moen er ny prosjektingeniør for leveranser av instrumenter til olje og gass. Han kommer fra en tilsvarende stilling hos Wärtsilä hvor han jobbet med inertgasser. Moen har også vært teknisk sjef i flere industribedrifter.
Rolf Anders Rolfsøn er ansatt som logistikkmedarbeider. Han kommer fra Pemasol hvor han var produksjonsleder.
Amund Stenersen er ny salgsingeniør for landbasert industri. Han kommer fra Borregaard hvor han var automatiker.
Runar Linnestad Olsen er ansatt ved avdelingen i Brevik. Han arbeider som salgsingeniør for landbasert industri over hele Norge. Linnestad Olsen har lang fartstid innen kjemisk industri, fra prosessoperatør til ledelse. Han kommer fra stillingen som enhetsleder for analyse og automasjon hos Bilfinger på Herøya industripark, hvor han var i tolv år.
Les siste AMNYTT magasin her
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











