
Er tilgjengelig i 8 varianter med universal utførelse og like fysiske mål
Krever minimal innsats - Yter maksimal effekt
MOVIFIT® basic er spesielt utviklet for enkle applikasjoner innen intern logistikk. Den desentraliserte omformeren MOVIFIT® basic kompletterer SEW-EURODRIVE’s portefølje i nedre funksjonsområde.
Kan leveres som frekvensomformere opp til 1,5 kW og som motorstartere opp til 4 kW eller 2 x 2,2 kW. MOVIFIT® basic, kombinerer en innovativ tilkobling - og kablingsteknologi som gjør prosjektering, installasjon og idriftsetting ekstremt lett. En effekttilkobling er integrert for felt- installasjon.
Kommunikasjon skjer via ASI-Interface eller standard binærløsning.
MOVIFIT® basic er tilgjengelig i 8 varianter med universal utførelse og like fysiske mål.
Tilførselspenning på 3 x 400 V AC distribueres via FieldPower® “kontaktblokk” fra Weidmüller, som er integrert i enheten.
I kombinasjon med ASI– Interface kan man i tillegg koble 2 sensorer til enheten som gir signaler til anleggets kontrollsystem via ASI-Interfacemaster uten ekstra kostnader.
Alle enheter har et lokalt servicegrensesnitt. Dette gjør at en styringsenhet enkelt kan tilkobles og brukes for parameterinnstilling
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.