Goodtech prod opal crop

Kan ha valgbar «broadcast storm control»

Kosteffektive unmanaged switcher fra Kyland

Den nye Opal serien fra Kyland, som forhandles av Goodtech Products, er en kosteffektiv switch som består av 5 eller 8 kobber porter. Status for switchen og nettverk vises på LED i front.

Som opsjon kan 1 eller 2 porter være fiber uplink. På uplinkene kan man ha valgbar «broadcast storm control». Opal serien har god kvalitet som gir et stabilt nettverk for automasjonssystemer selv under tøffe forhold. Switchene oppfyller kravene til beskyttelseklasse IP30. De er bygget i solid metall og er tilgjengelig i temperaturområdene -10 til +60°C og -40 til +70°C. Opal har bred beskyttelse mot støt og vibrasjoner. Alle switchene i Opal serien har redundant universelt power supply på 9-60VDC/9-30VAC.

Switchene har ulike sertifiseringer for eksempel til bruk i industrielle kontroll systemer eller i farlige områder. Sertifiseringer inkluderer ATEX 2 og UL 508.

RJ45 kobber porter supporterer auto-sensing, auto-negotiation, og auto-crossing. Fiber uplink er tilgjengelige med SC eller ST konnektorer, og for distanser opptil 5 km multimode, eller 40 km singelmode.

Opal har DIN rail montering og kompakt design (30x115x68mm for Opal5, og 46x115x68mm for Opal8).

Ytterligere informasjon finnes på: http://www.goodtechproducts.no/

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.