
Kodede plugghodene utelukker feilplugging
Konfeksjonerte M12-Power-kabler for høy effekt
M12-Power-kablingen fra Phoenix Contact tilbyr høy ytelse samtidig som byggformen er kompakt. Konfeksjonerte K- og L-kodede kabler i kvalitet PUR eller PVC og beskyttelsesgrad IP65/IP67 supplerer nå det eksisterende sortimentet med S- og T-koding.
Takket være de kodede plugghodene kan feilplugging utelukkes. Pluggforbinderne er standardisert etter IEC 61076-2-111 og godkjent etter UL 2237. Sammenlignet med 7/8"-pluggforbindere er M12-plugghodene betraktelig mindre. Dermed kan også kompakte enheter og motorer forsynes med høy ytelse desentralt.
De nye fempolede K-kodingene er utformet for AC-applikasjoner opptil 16 A og 630 V. DC-anvendelser på lavspenningsnivået opptil 16 A og 63 V dekkes av de nye L-kodingene. Disse finnes i firepolet utførelse samt som fempolet variant med fire ledere og funksjonsjordkontakt. En 360°-skjerming (opsjon) gir pålitelig EMC-beskyttelse. Med hurtigkoblingen Speedcon er pluggforbinderne montert på kort tid.
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 15 000 medarbeidere i hele verden og har et nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2016 var omsetningen på 1,97 milliarder €.
I Norge er vi 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.