
Konfeksjonerbare M12-pluggforbindere med Push-Pull-hurtigkobling og Push- Lock-tilkobling
Blant de velkjente fordelene som vi ser ved M12-pluggforbinderne, er den industrikompatible robustheten og de kompakte dimensjonene. Phoenix Contact utvider disse styrkene med en enkel handtering uten bruk av verktøy. Med Push-Pull-hurtigkoblingen og Push-Lock-ledertilkoblingen forløper konfeksjoneringen og installasjonen enkelt og absolutt pålitelig.
Den nye standarden innen fabrikkautomasjon er M12-pluggforbindere med Push-Pull-hurtigkobling. Også der plassen er begrenset og kablingstettheten høy, tilrettelegger Push-Pull for sikker plugging uten bruk av verktoy. Det sparer inn opptil 80 % av installasjonstiden, sammenlignet med skruforbindelse. Individuelle ledningslengder er mulig med konfeksjonerbare M12-pluggforbindere. Og også her slipper man omstendelig skruarbeid, for med Push-Lock-teknologien tilkobles lederne bade praktisk og enkelt. Entrådede ledere og ledere med forbehandling kan plugges direkte i tilkoblingskammeret.
For a koble til fine trader eller ledere med større tverrsnitt og for a løsne ledere som allerede er tilkoblet trenger man bare a apne tilkoblingspunktet ved hjelp av hendelen. Kontaktholderen er merket med farger og numre. Det gjor det enklere a tilordne ledere, og utelukker tilkoblingsfeil. Den langtidsstabile og definerte kontaktkraften er ivaretatt takket vare en fast og sikker forbindelse. Produktportefoljen med M12-Push-Pull-kablingen og konfeksjonerbare pluggforbindere er tilgjengelig i skjermet og uskjermet, rett og vinklet utførelse.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.