
Gir fordeler både i håndtering og kostnadene ved at det er et målepunkt
Konduktivitets sensorer med integrert transmitter
SMARTPAT ble lansert i 2013, og er en serie med to-tråds digitale sensorer med integrert transmitterteknologi. Hvilken som helst SMARTPAT-sensor kobles direkte til prosessreguleringssystemet via 4...20 mA / HART 7-grensesnittet.
• Tre nye sensorer: SMARTPAT COND 1200, 3200 og 5200 for måling av ledningsevne i væsker
• 2-wire analytiske sensorer med integrert transmitterteknologi
• Konfigurering og kalibrering via PACTware FDT/DTM eller HART DD
• Installasjon i Ex sone (sone 0) og hygieniske områder
Dette gir fordeler både i håndtering og kostnadene ved at det er et målepunkt. En ekstra transmitter ved målepunktet er ikke lenger nødvendig, SMARTPAT COND 1200 er rettet mot vann- og avløps applikasjoner. Det spenner fra prosessovervåking / kontroll i vannbehandlingsanlegg (industri og drikkevann ), til vannkvalitet / grenseverdi overvåking, filter overvåking.
SMARTPAT COND 3200 er rettet mot kvalitetsmåling i kondensat, kjølevann og kjelevann. Dessuten kan den brukes for omvendt osmose, overvåking av ionebyttere, deionisering eller avsaltingsprosesser, f.eks. i halvlederproduksjon.
SMARTPAT COND 5200 er utformet for bruk f.eks. i separasjonsprosesser (kaustisk oppløsning / vann) eller prosessovervåking i vann eller behandling av avløpsvann i kjemisk og petrokjemisk industri, samt i vann og avløp industrien.
Hver SMARTPAT sensor er spesielt designet for sitt bruksområde. Godkjenninger og sertifikater er tilgjengelige for installasjon i eksplosjonsfarlige områder opp til sone 0 og til hygieniske områder. I tillegg tilbyr KROHNE et stort utvalg av tilbehør, inkludert indikatorer, USB-kabler, koblingsbokser, driftsenheter, standardløsninger, sensorkabler og monteringsarmaturer.
Om KROHNE Instumentation:
KROHNE Instrumentation er en totalleverandør av prosess måleteknologi, for måling av mengde, masse, nivå, trykk og temperatur, så vel som analyse og signalbehandling. Firmaet ble etablert i 2001 som KROHNE bedrift, men produktene har vært solgt i Norge siden før 1980. Hovedkontoret ligger i Moss. Selskapet har 24 ansatte og er representert med avdelingskontor i Stavanger. KROHNE står for innovasjon og maksimal produktkvalitet og er en av markedslederne innenfor industriell måleteknologi.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.