Sigum combilyz crop

Imponerende rask responstid

Konduktivitet og temperatur ved et øyekast

Sigum AS leverandør av prosessinstrumentering; Baumer, utvider sin CombiSeries med en ny konduktivitetssensor; CombiLyz.

Combilyz  ble først og fremst utviklet for presis analyse og mediedeteksjon innen  næringsmiddelindustri, farmasi og vannbehandling.

CombiLyz-sensorene leveres med det kompakte Combiseries huset som med IP69K kapsling og komplett syrefast hus egner seg til bruk i selv de tøffeste forhold.

I praksis egner CombiLyz seg ideelt til bruk i CIP og SIP- prosesser, for overvåking av konsentrasjoner I væsker eller for faseseparasjon av forskjellige medier. Et utvalg av 14 måleområder fra 500 µS/cm til 1000 mS/cm er tilgjengelig. Sensorens måleresultater er veldig nøyaktige med et maksimalt avvik på <1 %.

Den gir også en imponerende rask responstid på mindre enn 0,3 sekunder for konsuktivitetsmålingen og mindre enn 15 sekunder for temperatur.

Som standard leveres sensoren med det velprøvde Combiview dispalyet som viser flere prosessvariabler samtidig. Dette inkluderer konsentrasjon, temperatur, utgangssignal, bryterstatuser og enhetsstatus i tillegg til konduktivitet. Det store lettleste displayet er også svært godt synlig på avstand. Videre fungerer bakgrunnsfargen på displayet som en status (rød/grønn) avhengig av om måleresultatene er innenfor ønsket område, eller krever tiltak.  Innstillinger gjøres enkelt på berøringsskjermen, selv også når sensoren er I drift.

Baumers nye CombiLyz forhandles i Norge av Sigum AS.

Mer informasjon: www.sigum.no

 

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.