
Berøringsdisplayet muliggjør enkel håndtering med ulike prosesskjermbilder
Kompakt løsning for kalibrering av industriovner
Standardene AMS2750 og CQI-9 beskriver kravene til fly- og bilindustrien med hensyn til termiske prosessenheter brukt i varmebehandling. JUMOs målesystem thermoCOR er et kompakt system som oppfyller kravspesifikasjonene for å utføre nødvendige SAT- og TUS-tester.
Hovedkomponenten er et kaldt loddested med høy presisjon. JUMO thermoCOR har en samlet kapasitet på opptil 12 fritt konfigurerbare termoelementinnganger og fire konfigurerbare universelle innganger, der enheter som RTD-temperaturfølere eller trykktransmittere kan kobles til.
JUMO har selv kalibrert testutstyret i sitt eget DAkkS-laboratorium, og det oppfyller toleransegrensen i henhold til AMS2750- og CQI-9-standardene.
Berøringsdisplayet muliggjør enkel håndtering med ulike prosesskjermbilder. Et betjeningssystem med master- og brukerrettighet gjør at alle aktiviteter er enkle å forstå, og at alle målte verdier kan innhentes på en manipuleringssikker måte. Data overføres via LAN eller USB-grensesnitt med kommunikasjonsprogramvaren JUMO PCC til evalueringsprogramvaren JUMO PCA. Etter testing kan en protokoll kan klargjøres.
Kunden kan velge å enten kjøpe JUMO thermoCOR i fullversjon og utføre alle testene selv, eller de kan gi JUMO oppdraget med å utføre testene. I så fall utfører serviceavdelingen alle oppgavene for kunden, frem til og med klargjøring av testprotokoller. JUMO planlegger i tillegg alle nødvendige omkalibreringer, slik at alle tidsfrister holdes.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











