CGI ny crop

Karianne Hoel er ny leder for CGI i Norge

Skal lede CGIs virksomhet i Norge, som hjelper offentlige og private virksomheter til å utnytte sitt digitale potensial med nyskapende IT-løsninger og -tjenester. CGI informerer om at Karianne Hoel er utnevnt til leder for CGI i Norge, et av landets og verdens største selskaper innen IT og forretningsrådgivning.

Med over 30 års erfaring i IT-bransjen har Karianne solid ekspertise innenfor forretningsutvikling, resultatstyring og personalledelse.

I løpet av karrieren har Karianne hatt en rekke roller i ulike IT-selskaper, inkludert lederstillinger i Acando Norge, som ble kjøpt av CGI i 2019. I sin siste stilling, som leder for CGIs forretningsenhet Global Technology Operations, hadde Karianne ansvaret for å levere applikasjons- og infrastrukturtjenester til CGIs norske kunder.

– Jeg er takknemlig for tilliten CGI har vist meg, og er svært motivert for å fortsette å bygge selskapet sammen med mine fantastiske kolleger, slik at vi kan fortsette å støtte våre kunder i deres digitaliseringsreise ved å dra nytte av CGIs lokale og globale kompetanse, sier Karianne Hoel om sin nye rolle.

– Vi ønsker å være i front av en bransje i rask utvikling ved å tilby innovative løsninger som driver digital transformasjon for våre kunder, og hjelper dem med å oppnå sine forretningsmål. Jeg ønsker også å være en pådriver for større mangfold i bransjen vår. For meg er mangfold en avgjørende faktor for å bygge en sterk kultur med velfungerende team, understreker Karianne.

– Vi er begeistret for at Karianne skal lede CGIs virksomhet i Norge og ser frem til hennes lederskap for å drive selskapets fortsatte vekst. Karianne er en erfaren og talentfull leder med veldokumentert evne til å bygge solide team og levere sterke resultater, sier Torsten Strass, president for CGI Scandinavia & Central Europe, i en kommentar til utnevnelsen.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.