
Gir utmerket ytelse og lavere kostnader
Kan elektriske motorer erstatte pneumatikk i aktuatorer
Det er ikke alltid enkelt å avgjøre om steppmotorteknologi eller servo aktuatorer skal brukes i en gitt applikasjon. Pneumatiske sylinderteknologien er godt kjent i industrien og mye brukt på grunn av dens ytelse, hastighet og kraft, kombinert med lav kostnad per akse.
Elektriske aktuatorer med steppermotorer gir utmerket ytelse og lavere kostnader for lavhastighets-, høymoment- og høyrepeteringsapplikasjoner med åpen sløyfekontroll. Servo aktuatorer fungerer godt i høyere hastigheter og i kraftfølsomme applikasjoner. teknologien reduserte nedetid og energiforbruk, og økt presisjon og hastighe. Dettet er faktorer som kan påvirke valget mellom steppmotor eller servodrevne elektriske aktuatorer.
Dette dokumentet fokuserer på fordelene som elektriske lineære aktuatorer kan gi over pneumatikk. Videre behandles fordelene og begrensningene ved bruk av servo- eller steppermotorteknologier for å produsere lineær bevegelse.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.