Jumo MIDAS_S07_MA crop

Kan benyttes i de røffeste områdene

JUMO MIDAS S07 MA trykktransmitter med maritim godkjenning

JUMO MIDAS S07 MA Trykktransmitter er spesielt utviklet for skipsbyggerindustrien. Trykktransmitteren er GL godkjent (Germanischer Lloyd) og utmerker seg med sitt kompakte design. Den er produsert i robust rustfritt stål og er meget enkel å installere.

JUMO MIDAS S07 MA er tilgjengelig for måleområder 1 til 100 bar relativt trykk, og 1 til 25 bar absolutt trykk. Temperaturen i måleområde kan være fra -40 og opp til +125 °C.

I og med trykktransmitteren er helsveiset (uten pakninger) samt at den er produsert i rustfritt stål, kan den benyttes i de røffeste områdene.

Med en silisiumsensor i sammen med rustfritt stål, er man godt beskyttet mot overbelastninger og er sikret langsiktig stabilitet. Ved å benytte trykktransmittere med høy kvalitet er man 100% sikret i et helautomatisk produksjonsanlegg.

Måleverdiene identifiseres og blir lagret i en database for enkelt å kunne spores tilbake i en kvalitetssikringsprosess.

Takket være sin modulære struktur kan JUMO MIDAS S07 brukes i et mangfold av applikasjoner.

I tillegg til de tradisjonelle bruksområdene som motorer, pumper eller separatorer, kan transmitteren også brukes i offshore applikasjoner som f.eks. på oljerigger.

Transmitteren leveres også i en rekke andre utførelser som i olje og fett-fri versjon, som en drossel i en trykk kanal og med en større kanal i prosesstilkoblingen.  

JUMO MIDAS S07 MA er en kompakt trykktransmitter som er utviklet spesielt for skipsbyggerindustrien og er GL godkjent.

For ytterligere informasjon se: www.jumo.no

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.