
Støtter betjening med to fingre slik vi er vant med fra mobil og nettbrett
JSmart operatørpanel for feltinstallasjon
EXOR Internasjonal har igjen vært innovative. Nå lanseres operatørpanel som kan plasseres direkte der operatøren befinner seg. Panelet har en tykkelse på kun 1,7 cm, og med et arbeidsområde fra -20°C til +55°C er plassering utendørs ingen utfordring.
JSmart serien er det ideelle produkt for feltinstallasjon. Panelet har høyoppløselige skjermer med multi-touch PCAP berøring, som støtter betjening med to fingre slik vi er vant med fra mobil og nettbrett.
PoE for enkel tilkobling ved bruk av standard CAT5-kabling. Kapslingsgraden er IP67 rundt det hele, og med stort utvalg av monteringsbraketter og rørkoblinger. Feltpanelene har innebygget sensorer for registrering av temperatur og vibrasjon. Vi vil karakterisere dette som en ekte IIoT-enhet som støtter Industry 4.0. Programvaren har støtte for HTML5 server, OPC UA server og client, CoDeSys, og MQTT skyløsning. Feltpanelene leveres med skjermstørrelser på 5", 7", 10,1", 15,6" og hele 21,5"
For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












