
Støtter betjening med to fingre slik vi er vant med fra mobil og nettbrett
JSmart operatørpanel for feltinstallasjon
EXOR Internasjonal har igjen vært innovative. Nå lanseres operatørpanel som kan plasseres direkte der operatøren befinner seg. Panelet har en tykkelse på kun 1,7 cm, og med et arbeidsområde fra -20°C til +55°C er plassering utendørs ingen utfordring.
JSmart serien er det ideelle produkt for feltinstallasjon. Panelet har høyoppløselige skjermer med multi-touch PCAP berøring, som støtter betjening med to fingre slik vi er vant med fra mobil og nettbrett.
PoE for enkel tilkobling ved bruk av standard CAT5-kabling. Kapslingsgraden er IP67 rundt det hele, og med stort utvalg av monteringsbraketter og rørkoblinger. Feltpanelene har innebygget sensorer for registrering av temperatur og vibrasjon. Vi vil karakterisere dette som en ekte IIoT-enhet som støtter Industry 4.0. Programvaren har støtte for HTML5 server, OPC UA server og client, CoDeSys, og MQTT skyløsning. Feltpanelene leveres med skjermstørrelser på 5", 7", 10,1", 15,6" og hele 21,5"
For mer informasjon, se våre hjemmesider www.autic.no
Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling
Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.
SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling
NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.
Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.
Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider
Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.
Lunner kommune tar i bruk KI for smartere avløpsrensing
Lunner kommune tester ny teknologi ved Harestua og Volla renseanlegg. Ved hjelp av kunstig intelligens skal avløpsvann renses med mindre kjemikaler, samtidig som driften effektiviseres og kostnader kuttes.