
Johnny André Løff ansatt som Business Driver Service & Solutions i Endress+Hauser
Endress+Hauser Norge er i sterk vekst og har ansatt Johnny André Løff som Business Driver Service & Solutions. Johnny tiltrådte den nye stillingen i mars og vil i rollen ha ansvaret for forretningsutvikling og salg innenfor Service og Solutions porteføljen.
Johnny har Fagbrev innen automasjon og har nå kommet tilbake til Endress+Hauser etter å ha jobbet 6 år i OneCo. Han har solid erfaring innen automasjon, forretningsutvikling og salg. Han kommer nå fra rollen som salgssjef automasjon i OneCo.
I Endress+Hauser vil Johnny ha ansvaret for å optimalisere kundereisen, og videreutvikle vår servicetjeneste (idriftsettelse, vedlikeholdsavtaler, flow-/trykk- og temperaturkalibrering. Han vil bistå våre kunder med å optimalisere vedlikehold og instrumentportefølje. Johnny vil også jobbe med vår skyløsning Netilion mot våre kunder i Norge.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.
Ny utgave av AMNYTT: Fra gode målinger til intelligent industri
Den nye utgaven av AMNYTT Magasin tar leserne med inn i norsk prosessindustri – fra instrumentering og prosesstyring til smart vedlikehold, digitale tvillinger, KI og avansert robotikk. Vi besøker blant annet Yara Porsgrunn, Borregaard og Glencore Nikkelverk.











