Krohne Johan Sverdrup Field Centre crop

Sikrer dette en god ordrebase i bunn gjennom de neste årene.

Johan Sverdrup kontrakt til KROHNE Norway AS

Rammeavtalen BI671 Flow instruments gjelder alle mengdemålere for hele prosjektet.  Avtalen innbefatter målere basert forskjellige teknologier som differensial trykk, Variabelt Areal, Elektromagnetisk, Ultralyd, og Coriolis.

I en tid da det skrives om nedgangstider i alle medier er det ekstra hyggelig å kunne motta en slik kontrakt.  For KROHNE Norway sikrer dette en god ordrebase i bunn gjennom de neste årene.

Avtalen med Statoil er utarbeidet av Aker Engineering & Technology AS og skal også administreres av dem.  Vi ønsker å rette en stor takk til Statoil og Aker Engineering & Technology for kontrakten, og for et særdeles godt og konstruktivt samarbeid gjennom hele tilbudsprosessen.

Om Krohne:

KROHNE er en verdensledende produsent og leverandør av løsninger innen industriell prosessinstrumentering.

KROHNE Norway AS består av selskapene KROHNE Instrumentation som leverer komplette løsninger innen instrumentering til det norske markedet og KROHNE Marine som leverer målesystemer basert på nivåradar og mengdemålere til det globale skipsmarkedet.

Foto; Statoil

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.