
JFKnudtzen starter opp igjen med sensorer, og har inngått samarbeide med Telemecanique Sensors
JFKnudtzen er kjent som en sensor-leverandør i mer enn 40 år, fra ulike fabrikater. Nå starter et nytt kapittel sammen med Telemecanique Sensors. For oss har det vært viktig å finne en kvalitets-leverandør som vi kan kombinere med JFKnudtzen sin kompetanse innenfor området.
Telemecanique Sensors gikk i 2023 ut av Schneider Electric og ble kjøpt opp av YAGEO GROUP. Med mål om å jobbe mer dedikert med sine utvalgte Sensors Spesialist Partnere, samt å bringe flere og mer innovative produkter til markedet med en dedikert eier som ønsker å investere i Telemecanique Sensors og øke markedsandelen. Telemecanique Sensors blir en av de store leverandørene på sensorer, og de beholder et sterkt merkenavn som er spesielt kjent for sin lange historikk innenfor mekaniske endebrytere. Men bredden er stor, og JFKnudtzen vil jobbe innenfor alle områdene, - som blant annet induktive, fotoceller, trykk, ultralyd, mekaniske endebrytere med mer. Innovasjonen har ikke stått stille, og vi gleder oss til å demonstrere trådløse endebrytere, nye fotoceller for samlebånd, etc…
For Per Arne er det litt nostalgi, og sirkelen blir sluttet. Han jobbet med salg av disse produktene hos Telemecanique på 80-90 tallet, og i disse dager avslutter han som Adm.dir., og går tilbake til salg av blant annet Telemecanique. Ønsker du et møte med Per Arne, en av våre selgere eller har spørsmål om Telemecanique sensorer, er du velkommen til å ta kontakt med oss.
Når er alt klart?
Produktene registreres i disse dager og bestilles nå inn til lager, og vises første gang fra JFKnudtzen på Eliaden 28-30. mai.
Totalt sett blir JFKnudtzen med dette en stor leverandør innenfor sensor-teknologi og et sterkt bidrag i vår automasjons-satsing.
I slutten av april hadde vi besøk av Telemecanique, som hadde intern opplæring hos oss på Nesbru, slik at vi skal være klare til å lansere Telemecanique i slutten av mai.
Til stede på opplæring:
Fra JFKnudtzen: Eivin Paulsen, Anders Kristensen, Glenn Preber, Janne Eliassen, Eric Evans, Marianne Aasen, Petter Kleven og Per Arne Torgersbråten.
Fra Telemecanique: Peder Lyk og Kenneth Henningsen
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.