JFK Eivind crop

Erfaring fra bransjen og kjennskap med løsninger fra Rockwell Automation

JFKnudtzen øker staben

Eivind Torgersen er ansatt som Key Account Manager hos JFKnudtzen AS. Eivind vil hovedsakelig jobbe med salg av automasjonsløsninger til kunder og samarbeidspartnere, - for det meste i området fra Vestfold til Rogaland.

Han har erfaring fra bransjen og kjennskap som bruker av løsninger fra Rockwell Automation. Eivind vil være vår Rockwell Automation spesialist i området fra Vestfold til Rogaland, og være med på å øke den gode utviklingen vi har fått på denne satsingen.

Med ca. 20 års erfaring fra bransjen, og med utdanning som automasjonsingeniør og elektromontør, har Eivind en solid bakgrunn for å hjelpe deg med dine automasjonsløsninger. 

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.