JFK SM66-AR-110_Frontal crop

Det er meget behagelig å jobbe med disse enhetene

JFKnudtzen er distributør for justerbare strømforsyninger fra Delta Elektronika

Justerbare DC strømforsyning av meget høy kvalitet og med lav viftestøy. Dette er strømforsyninger i verdensklasse med lang levetid og utmerkede tekniske spesifikasjoner.

Delta Elektronika har vært i power-bransjen siden 1959. De holder til i Nederland, og designer og produserer justerbare strømforsyninger i verdensklasse.

Power-rangen spenner seg fra 150W opp til 15kW. De minste enhetene egner seg til skoler og universiteter, og de kraftigste enhetene blir benyttet for å simulere batterilading, eller innenfor avansert forsvarsteknologi.

Delta sine vifter er utviklet på en måte slik at de ikke starter før det blir 70 grader inne i selve strømforsyningen. Dette gjør at det er meget behagelig å jobbe med disse enhetene.

En Delta-strømforsyning vil alltid fungere svært pålitelig, selv i svært støyende omgivelser. De har lang levetid og er av utmerkede tekniske spesifikasjoner.

Displayet er klart og tydelig, og av meget høy kvalitet.

Om JFKnudtzen

JFKnudtzen – totalleverandør innen det profesjonelle elektro- og automatiseringsmarkedet i Norden. Siden 1955 har JFKnudtzen levert kvalitetsprodukter innen koblingsteknikk, industriautomasjon, kapslinger, energi, merkesystem, verktøy og ledningsmateriell.

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.