HF incr encoder crop

Riktig antall pulser kan velges for hver applikasjon,

Inkrementell Enkoder med brukerdefinert puls antall

Turck, som i Norge representeres av HF Danyko AS, tilbyr nå inkrementell kontaktløs enkoder der pulsantall kan defineres av kunden. Ny inkrementell versjon av Turcks kontaktløs QR24 enkoder kan programmeres individuelt.

Det skjer ved hjelp av programvare eller teach-adapter.

Brukeren angir antall pulser per omdreining til mellom 1 og 5000 via PACTware parametrisering programvare. Som før, kan enkoderen også læres til en av de ni mest vanlige forhåndsinnstilte pulsantall ved hjelp av Turck teach adapter.

QR24 kan dermed brukes som en universell inkrementell enkoder, som effektivt reduserer antall varianter som må holdes på lager og tillater dermed mer standardisering. Riktig antall pulser kan velges for hver applikasjon, slik at nærmest et ubegrenset utvalg av applikasjoner er mulig. På tross av det store antall enkodere på markedet, er antall pulser per omdreining normalt bestemt av en puls disk, noe som hindrer fleksibilitet for bruker.

I motsetning til de konvensjonelle optiske kodere, tilbyr QR24 også muligheten for å endre posisjonen til Z spor, samt en burst-funksjon, som gjør det mulig å sende ut den absolutte vinkelposisjonen til enkoder inkrementelt. Referanserunde etter maskinstans blir dermed unødvendig.

For mer informasjon, besøk oss på www.hf.net

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.