
PC systemer inkluderer færre funksjonelle komponenter
Industri PC og integrerte operasjoner
Industri PCer er designet for å gi pålitelig og høy ytelse. Samtidig er de svært fleksible og kan forholdsvis enkelt tilpasses forholdene i olje og gassvirksomheten.
Som et alternativ til PLS baserte systemer kan PC systemer forenkle olje- og gassindustrien arbeid med å innføre integrerte operasjoner. Det gjelder i hele verdikjeden i olje og gassutvinning; oppstrøms, midtstrøms og nedstrøms og kobler felt- og kontrollnivå med forretningsapplikasjoner.
Fordeler fremfor PLS tilnærminger er at PC systemer inkluderer færre funksjonelle komponenter og lettere tilgang til store datalagringskapasitet. Industri-PC (IPC) er designet og konstruert for høy ytelse, pålitelighet og holdbarhet - med ruggedization innebygd, derfor kan nyeste PC-prosessorer og relaterte teknologier tilby sikker drift.
Se White Paper utgitt av Siemens om IPC i olje og gass industrien.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












