B

Nyttige for datalogging og andre datakrevende applikasjoner

Industri-PC: minnet får et turbo-løft

M.2-minne betyr raskere tilgang og høyere kapasitet. B&R, som forhandles av JFKnudtzen AS, utvider mulighetene for masseminne i industrien Automasjon PC 3100 og Panel PC 3100. I tillegg til CFast-kort er det nå også mulig å bruke M.2-moduler.

Denne typen minne gir rask tilgang og opptil 1 TB lagringskapasitet.

M.2-minnemodulene er veldig kompakte og basert på MLC-teknologi. Den høye kapasiteten gjør dem spesielt nyttige for datalogging og andre datakrevende applikasjoner. Den økte lagringskapasiteten sammenlignet med et CFast-kort, noe som betyr at mer data kan skrives over levetiden.

M.2-minnet er montert i et forhåndsdefinert grensesnitt-spor på den industrielle PC-en. M.2 Solid State Disken kan installeres fra fabrikken eller legges til av brukeren på stedet. Sammen med de to CFast-sporene kan hver automatiserings-PC nå utstyres med totalt tre lagringsenheter.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.