
Nyttige for datalogging og andre datakrevende applikasjoner
Industri-PC: minnet får et turbo-løft
M.2-minne betyr raskere tilgang og høyere kapasitet. B&R, som forhandles av JFKnudtzen AS, utvider mulighetene for masseminne i industrien Automasjon PC 3100 og Panel PC 3100. I tillegg til CFast-kort er det nå også mulig å bruke M.2-moduler.
Denne typen minne gir rask tilgang og opptil 1 TB lagringskapasitet.
M.2-minnemodulene er veldig kompakte og basert på MLC-teknologi. Den høye kapasiteten gjør dem spesielt nyttige for datalogging og andre datakrevende applikasjoner. Den økte lagringskapasiteten sammenlignet med et CFast-kort, noe som betyr at mer data kan skrives over levetiden.
M.2-minnet er montert i et forhåndsdefinert grensesnitt-spor på den industrielle PC-en. M.2 Solid State Disken kan installeres fra fabrikken eller legges til av brukeren på stedet. Sammen med de to CFast-sporene kan hver automatiserings-PC nå utstyres med totalt tre lagringsenheter.
Bjørnar Stenseth ansatt som prosjektleder i Vega Norge
Vega Norge har ansatt Bjørnar Stenseth som prosjektleder i selskapets prosjektavdeling. Stenseth kommer inn med solid erfaring fra teknisk salg og prosjektarbeid innen subsea, marine samt olje- og gassindustrien.
Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering
Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.











