
Prosjektarbeid, ingeniørtjenester, undervannsverktøy og offshoreoperasjoner
IMR-kontrakt til IKM Subsea
Aker BP-kontrakt til IKM Subsea på inspeksjon og lettere intervensjonsarbeid. Rammeavtale med Aker BP som gjelder opsjon for kjøp av subsea inspeksjon og lettere undervanns intervensjonsarbeider.
Kontrakten har varighet på 3 år med ytterligere 6 års opsjoner. IKM Subsea vil tilby prosjektarbeid, ingeniørtjenester, undervannsverktøy og offshore-operasjoner ved bruk av sin Merlin ROV-flåte.
- Vi er stolte og ydmyke over det faktum at enda ett av de store olje- og gasselskapene i Norge anerkjenner utviklingen og veksten IKM Subsea har hatt de siste årene. Vi ser dette som en anerkjennelse av den smidige og kostbesparende tilnærmingen vi har demonstrert i markedet. IKM er glade for å fortsette utviklingen av det gode forholdet vi har til Aker BP ved å legge til enda et tjenesteområde til vår relasjon, kommenterer Hans Fjellanger, Direktør for forretningsutvikling hos IKM Subsea.
Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver
IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.
Sterk avslutning på året for Goodtech
Vi har initiert mange endringer i 2022 for å rigge oss for fremtiden
Goodtech presenterer fredag 24. februar en god avslutning på året med solid marginvekst, og leverer i tillegg nok en strategisk viktig milepæl ved salget av organisasjonen på Åland. Konsernet rapporterer samtidig om en økning i EBITDA for den videreførte virksomheten fra 10,9 MNOK i 2021 til 28,9 MNOK i 2022 (+165%).
Utvider partnerskap om nettverk og Edge computing
Skal bistå bedrifter med digital transformasjon
Kyndryl og Nokia har inngått en global treårsavtale om felles utvikling og leveranser av private LTE- og 5G-tjenester og Industri 4.0-løsninger. Selskapene skal blant annet etablere en innovasjons-lab i North Carolina i USA der det skal utvikles sikre løsninger og tjenester som konvergerer IT og OT for bedrifter.
Milepæl for Pepperl+Fuchs
2022 ble året selskapet rundet 1 Milliard Euro i omsetning. Akkurat i tide til julaften kunne styret i Pepperl+Fuchs konsernet kunngjøre gode nyheter på egne vegne: For første gang i sin 77-årige historie overskred Pepperl+Fuchs terskelen på én milliard euro i globalt årlig salg akkurat denne dagen.