IMI-Excelon-Plus-crop

Tillater at filterelementer fjernes sammen med beholderen

IMI Precision Engineering presentere nye luftbehandlingsenheter

IMI Precision Engineering har utvidet sortimentet av luftbehandlingsprodukter (FRL) med den lettere og mindre IMI Norgren Excelon® Plus. Den nyeste generasjon av komponenter til luftbehandling, Excelon® Plus, består av et moduloppbygget filter, regulator og smøreapparat.

Den kompakte og lette Excelon® Plus er velegnet til alle industrielle applikasjoner, er designet med fokus på sikkerhet og har stor yteevne.

Excelon® Plus er som standard sikret mot utilsiktede justeringsendringer, hvilket omfatter:

Mulighet for montering av hengelås på stengeventiler og regulator.

Vribar sikkerhetsstengeventil gjør det enkelt å isolere systemet uten reduksjon i flow.

Et unikt dobbelt sikkerhetsklips på beholderen som aktiveres med et hørbart klikk, forhindrer at  beholderen kan fjernes når den er i bruk.

Det nye filtervedlikeholdssystemet tillater at filterelementer fjernes sammen med beholderen, hvilket muliggjør hurtigere og renere service. Enheten er ustyrt med et Quikclamp-system som fungerer som en konsoll og låser Excelon® Plus modulene sammen. Excelon® Plus kan brukes på enkeltstående eller modulære enheter og gir mulighet for installasjon/demontering av enheter uten å bryte rørforbindelsen.

David Wheelan, Global Product Director, uttaler: ”Excelon® Plus er et resultat av vår oppfinnsomhet, fantasi og innovasjon. Siden 1927, da Carl Norgren oppfant det automatiske smøreapparatet til luftbehandling, har vi utviklet enheter som leverer ren og kontrollert trykkluft. For alle produkter fra IMI Precision Engineering gjelder det at kundenes varierende behov er i sentrum. Med de nye tiltak innenfor sikkerhet og funksjonalitet, samt et kompakt og lett design som ikke går på kompromiss med kvalitet, hjelper Excelon® Plus til med å holde kundenes mest magnifikke maskiner kjørende.
Våre kunder har alle forskjellige krav. Derfor har vi ved hjelp av våre velkjente, pålitelige og robuste IMI Norgren produkter utviklet et modulært system som kan tilpasses til kundenes spesifikke applikasjoner. Excelon® Plus bidrar til at kundenes magnifikke maskiner opprettholder optimal effektivitet i lengst mulig tid og med lavest mulig levetidsomkostninger.”

Ytterligere informasjon kan finnes på; http://www.mostmarvellousmachines.com/

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.